|

Engelli vatandaşlar Genel Merkez’de

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, "AK Parti iktidarına kadar sosyal hayatta, okullarda, iş hayatında göremediğimiz engellilerimiz, temel politika alanlarımızı oluşturdu" dedi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, AK Parti Genel Merkezinde engelli vatandaşlarla bir araya gelen Hotar, burada yaptığı konuşmada, AK Parti olarak iktidara geldikleri günden itibaren yaşlı, engelli, kadın, çocuk, huzurevleri, rehabilitasyon merkezleri, çocuk yuvaları gibi zaman zaman unutulmuş, ötelenmiş ya da göz ardı edilmiş sorunları önceleyerek gündeme aldıklarını belirtti. 

Anayasa, kanun, yönetmelikler başta olmak üzere çok geniş bir çalışma alanı oluşturarak politikalar geliştirdiklerini anlatan Hotar, "AK Parti iktidarına kadar sosyal hayatta, okullarda, iş hayatında göremediğimiz engellilerimiz, temel politika alanlarımızı oluşturdu. Kurucu Genel Başkanımız ile Sayın Başbakanımızın liderliğinde engelli vatandaşlarımızın sorunları bizlerin sorunları oldu" diye konuştu.

Engellileri eğitime, iş hayatına kazandırarak sanatta, sporda hayatın her alanında yer almalarını sağlamaya çalıştıklarını vurgulayan Nükhet Hotar, birçok alanda başarılı olduklarını kaydetti.

"Çaresizlik hissine kapılmayın"

Engelin türü ve derecesi ne olursa olsun, engellilerin insan onuruna yakışır bir hayat sürdürme ve onurlu bir üye sıfatıyla toplumda yer alma hakkına sahip olduğunu belirten Nükhet Hotar, engelliler adına yapılan hizmetleri topluma karşı sorumluluğun bir ifadesi olarak kabul ettiklerini bildirdi.

Engelli insanlardan toplumla barışık olmalarını, çaresizlik hissine kapılmamalarını isteyen Hotar, programa katılanlara kahve ile fincan seti hediye etti. 

Programa, Güney Afrika'daki Down Sendromlular Atletizm Dünya Şampiyonasında ikinciliği ve  üçüncülüğü bulunan Dilara Çevik, dünya üçüncülüğü bulunan Volkan Yavuzaslan ile engelli federasyon, konfederasyon ve vakıf temsilcileri katıldı. 

  • Kadın Kolları
  • Gençlik Kolları
  • AKIM
  • Yaşlılar Koordinasyon Merkezi
  • Engelliler Koordinasyon Merkezi
  • Akparti Siyaset Akademisi
  • Kütüphane
Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi : Söğütözü Caddesi No : 6 Çankaya / ANKARA . Tel: 0312 204 50 00 (Pbx) Faks : 0312 204 50 44