|

Kozan’da üç engelli vatandaşa tekerlekli sandalye

AK Parti Adana Engelliler Koordinasyon Merkezi İl Başkanı Mehmet Ali Özmansur ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi Sıtkı Polat’ın girişimleriyle Kozan'da üç engelli vatandaşa tekerlekli sandalye verildi.

Özmansur ve Polat Kozan’a gelerek ilk önce MS hastası Durdu Karatekin’i evinde ziyaret edip tekerlekli sandalyeyi hediye etti. Özmansur, "Adana ve ilçelerinde hayırseverlerin katkısı ile 40 engelliye sandalye dağıtacağız." dedi.

Partinin Kozan Engelli sorumlusu Yunus Topaldemir'in kendilerinden 6 engelli vatandaş için tekerlekli sandalye talebinde bulunduğunu hatırlatan Özmansur, şimdilik üç kişinin yüzünü güldürdüklerini, diğerlerini daha sonra vereceklerini bildirdi. Büyükşehir Belediye meclis üyesi Sıtkı Polat ise partisinin engelli ve yaşlılara her zaman sahip çıktığını dile getirerek, "Onların dertlerini ve sıkıntılarını kendi sıkıntımız gibi görüp ilgileniyoruz. Hiç kimseyi ötekileştirmeden herkese kucak açarak, özellikle engelli kardeşlerimizin yanında olarak, onların hayatta daha mutlu olmalarına katkı sağlamaya devam edeceğiz." diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın birçok konuda engellilere sahip çıktığını dile getiren Polat, "Evde yaşlı ve engellisine bakan kişiye, evde bakım aylığı bağlanıyor. Bir gün bizler de engelli olabiliriz. Bunun için engelli ve yaşlılarımızı unutmamalıyız." dedi.

MS hastası Durdu Karatekin, daha önce hiçbir rahatsızlığı olmadığını, tarlada çalışabildiğini belirterek, "Kendi işlerimi yapıp çocuklarıma bakıyordum. Bu hastalığa yakalandıktan sonra kendi işimi dahi yapamaz oldum. Rabbime her zaman şükrediyorum. Ülkemizde benim gibi birçok MS hastası var. Şu an çaresi yok, inşallah bu hastalığa bir çare bulunur." diye konuytu.

Türkeli Mahallesi'nde oturan Mustafa Kavuklu ve Abdullah Kara’ya da tekerlekli sandalye verildi. Engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye dağıtımına, AK Parti Yaşlılar Koordinasyon Başkanı Cumali Alpboğa, Belediye meclis üyesi Ahmet Arık, Kadın kolları başkanı Yurdagül Poyraz, İlçe yönetim kurulu üyesi Ekrem Şahin, Osman Kara, Yunus Topaldemir katıldı.

  • Kadın Kolları
  • Gençlik Kolları
  • AKIM
  • Yaşlılar Koordinasyon Merkezi
  • Engelliler Koordinasyon Merkezi
  • Akparti Siyaset Akademisi
  • Kütüphane
Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi : Söğütözü Caddesi No : 6 Çankaya / ANKARA . Tel: 0312 204 50 00 (Pbx) Faks : 0312 204 50 44