|

Kilis’ten Mısır ve Suriye’deki olaylara tepki

Kilis AK Parti Gençlik Kolları tarafından Mısır ve Suriye'deki olaylar protesto edildi.

Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan grup, dövizlerle ve Rabia işareti yapılarak protesto edildi. Burada konuşan AK Parti İl Başkanı Reşit Polat, sadece ve sadece Mısır ve Suriye halkının yanında olduklarını belirtti. Polat, Türkiye Cumhuriyeti olarak halkların yanında olduklarını ifade ederek, “Halklarımız iyi olursa dünya ve Arapça dünyası kurtulur. Halklara huzur bırakılmazsa bu insanların hesabını kimler verecek? Milli iradeye saygı istiyoruz. Biz sadece bu insanların kendi haklarına saygı gösterilmesini istiyoruz. Nasıl ki bizde sokak yürüyüşleri oldu. Dış basın gerek BBC, CNN canlı yayın yaptı. Ama Mısır'da bir katliam yapılıyor ve bunu dünya basını görmüyor. Avrupa görmüyor. Birleşmiş Milletler görmüyor" dedi.

Müslüman kardeşlerin katledildiğini belirten Polat, Mısır ve Suriye değil İslam ülkelerinde de barışın sağlanması gerektiğini kaydetti.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Seyit Hürcan ise bugün itibariyle Suriye'de ölen kişi sayısı 100 bini aştığını, atılan bu kimyasal bombadan ölen kişi sayısının ise bin 300'ü bulduğunu ifade etti. “Ne için bu savaş? Ne için bu kavga” diyen Hürcan, "Kendi halkına bu kadar şiddetli bir öfke ve zulüm eden adam Hazreti Muhammed'in ümmeti olamaz. Bu adam Müslüman olamaz. Suriye'den bizlere ulaşan masum çocuklarımızın ölüm haberleri yüreklerimizi dağlıyor. Esad'in halkına yaptığı zulmün şiddetin gün geçtikçe artmakta ve görüyoruz ki Esad canilikleri ile babası Hafız Esad'i zorladı" dedi.

Bu arada meydana toplanan Suriyeliler, özgürlük marşı söyleyerek Beşar Esad'i protesto ettiler. Grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Programa AK Parti Kilis Milletvekili Opr. Dr. Fuat Karakuş, İl Başkanı Reşit Polat, AK Partililer, Suriyeliler ile çok sayıda davetli katıldı.

  • Kadın Kolları
  • Gençlik Kolları
  • AKIM
  • Yaşlılar Koordinasyon Merkezi
  • Engelliler Koordinasyon Merkezi
  • Akparti Siyaset Akademisi
  • Kütüphane
Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi : Söğütözü Caddesi No : 6 Çankaya / ANKARA . Tel: 0312 204 50 00 (Pbx) Faks : 0312 204 50 44