|

AK Partili Kadınlar Fidanları Toprakla Buluşturdu

AK Parti Sivas İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından binlerce fidan toprakla buluşturuldu.

AK Parti Sivas İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından binlerce fidan toprakla buluşturuldu.

"1 Kadın 1 Ağaç" sloganı ile başlatılan kampanya kapsamında Sivas İl Kadın Kolları tarafından binlerce çam fidanı düzenlenen törenle toprakla buluşturuldu.

Fidan dikme programına AK Parti Sivas İl Başkanı Burhanettin Kuru, İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Öztürk, Merkez İlçe Başkanı İsmail Çapraz ve çok sayıda AK Partili kadın katıldı.

Programda konuşan AK Parti Sivas İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Öztürk, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı'nın Türkiye genelinde başlatmış olduğu "1 Kadın 1 Ağaç" kampanyasına Sivaslı kadınlar olarak destek verdiklerini söyledi. Şadiye Öztürk sözlerine şöyle devam etti:

"1 nefes, 1 ümit, 1 ağaç, 1 kadın, sloganı ile ağaç dikimi sayın başbakanımızın Pursaklar'da diktiği ağaçla başladı. Yıllar sonra, arkamızda dev bir eser bırakarak bu projeyi gerçekleştirmiş olacağız. Daha güzel, daha yeşil bir Sivas için hep beraber çalışıyoruz."

AK Parti Sivas İl Başkanı Burhanettin Kuru ise kadın kollarının Sivas'ın daha da güzelleşmesi adına 56 bin fidanın toprakla buluşturulması için böyle bir organizasyon düzenlediğini ifade ederek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından fidanların dikimine geçildi. İlk fidanı İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Öztürk ve İl Başkanı Burhanettin Kuru dikti. Ardından kadın kolları üyeleri tek tek fidanları toprakla buluşturarak üzerlerine adlarının yazılı olduğu isimlikleri taktılar.

Fidan dikiminin ardından da törene katılan misafirlere, kek ve meyve suyu ikram edildi.

  • Kadın Kolları
  • Gençlik Kolları
  • AKIM
  • Yaşlılar Koordinasyon Merkezi
  • Engelliler Koordinasyon Merkezi
  • Akparti Siyaset Akademisi
  • Kütüphane
Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi : Söğütözü Caddesi No : 6 Çankaya / ANKARA . Tel: 0312 204 50 00 (Pbx) Faks : 0312 204 50 44