İzmir ilçe belediye başkan adayları tanıtıldı

İzmir'deki 30 ilçe belediye başkan adayı Halkapınar Spor Salonu'nda tanıtıldı.

Tören öncesinde, Halkapınar Spor Salonu'na Binali Yıldırım'ın seçim sloganı olarak belirlenen "Çok Kolay by Binali Yıldırım" yazılı afişler Halkapınar Spor Salonu'na asıldı. Salonu dolduran partililer de "Bunların işi çiçekle kaldırım, İzmir'e büyük projeler yapacak Binali Yıldırım", "Hedef İzmir'e hizmet gerisi teferruat gibi, AK Gençlik sahada Yıldırım Abi" yazılı pankartlar açtı.

Başbakan Erdoğan'ın hologramla mesajı

Törende Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın partililere yönelik konuşması, hologramla yansıtıldı.

Yerel seçimlerin tüm Türkiye için büyük önem arz ettiğini ifade eden Başbakan Erdoğan'ın, "Teşkilatımızın 30 Mart seçimlerine çok iyi hazırlanmalarını, büyük gayretle çalışmalarını rica ediyorum. İzmirlilere 11 yılda yaptıklarımızı anlatmanızı istiyorum. Türkiye'yi nasıl büyüttüğümüzü İzmirlilere ulaştırmanızı istiyorum" sözleri salondakiler tarafından alkışlandı.

Yıldırım: "İzmir çözümü konuşacak"

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, törendeki konuşmasında, İzmir'in ilklerin şehri olduğunu ancak bu haklı şan, şöhret ve unvanını yerel yönetimlerin başarısızlığı nedeniyle son yıllarda sürdüremediğini söyledi.

AK Parti kadrolarının İzmirli hemşehrilerine hizmet etmek için canla başla çalışmaya hazır olduğunu kaydeden Yıldırım, kentin kalkınmasını istediklerini dile getirdi.

Yıldırım, hamaset ve husumetle işlerinin olmadığını, sevgi ve saygı anlayışından taviz vermeyeceklerini söyleyerek, insanı yüceltmekten bir an geri durmayacaklarını ifade etti.

İzmir'e hizmet etmeye kararlı olduklarını vurgulayan Yıldırım, "İzmir'de bugüne kadar her işi zorlaştıran, projelerin hiçbirini tamamlayamayan, her şeye mazeret üreten, sorunların çözümü değil sorunların parçası olan yönetim anlayışı yerine İzmir'de her şeyin çok kolay olduğu bir yönetimi ekibimizle başaracağız, bunun için buradayız. Bugün şafak 64. 64 gün sonra İzmir yeni bir güne yeni bir heyecanla başlayacak. İzmir AK Parti hizmeti ile tanışacak, çaresizliği değil, çözümü konuşacak."

İl Başkanı Akay

AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay da sevgi toplumunu ve sevgi iklimini oluşturmak için İzmir'e hizmet etmek üzere büyükşehir ve ilçe belediye başkan adayları ile yola çıktıklarını söyledi. İzmir'i almaya değil, kendilerini İzmir'e vermeye geldiklerini ifade eden Akay, "Sen İzmir dersin iki hece ben saygıyla ayağa kalkarım" sözleriyle konuşmasını tamamladı.

AK Parti'nin 30 belediye başkan adayı

Törende, ilçe belediye başkan adayı olarak şu isimler tanıtıldı:

İbrahim Ethem Yorulmaz (Aliağa), Hasan Özcan (Balçova), Mehmet Kertiş (Bayındır), İsmail Sarı (Bayraklı), Hasan Şahin (Bergama), Fevzi Kaya (Beydağ), İlhan Kaya (Bornova), Cemil Şeboy (Buca), Mustafa Cenger (Çeşme), Adnan Yılmaz (Çiğli), Ahmet Dağdelen (Dikili), Salih Emrullah Keleş (Foça), Kerem Fahri Baykalmış (Gaziemir), Cengiz Sandıklı (Güzelbahçe), Necip Kalkan (Karabağlar), Hüseyin Onur Altın (Karaburun), Tanfer Kemerli (Karşıyaka), Arif Uğurlu (Kemalpaşa), Sadık Doğruer (Kınık), Erol Çomak (Kiraz), İlknur Denizli (Konak), Bülent Soylu (Menderes), Mehmet Bilal Kaplangı (Menemen), Erkan Dereli (Narlıdere), Mahmut Badem (Ödemiş), Hamit Nişancı (Seferihisar), Dahi Zeynel Bakıcı (Selçuk), Mehmet Çeltikçioğlu (Tire), Adnan Yaşar Görmez (Torbalı), Erşan Eroğlu (Urla)

İlgili Haberler
  • Kadın Kolları
  • Gençlik Kolları
  • AKIM
  • Yaşlılar Koordinasyon Merkezi
  • Engelliler Koordinasyon Merkezi
  • Akparti Siyaset Akademisi
  • Kütüphane
Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi : Söğütözü Caddesi No : 6 Çankaya / ANKARA . Tel: 0312 204 50 00 (Pbx) Faks : 0312 204 50 44