|

Kardeş şehrin hanımları buluştu

AK Parti Balıkesir ve Mardin Kadın Kolları üyeleri, kardeş şehir projesi çerçevesinde bir araya geldi.

Balıkesir'e gelen Mardin Kadın Kolları Başkanı Zeynep Alkış, Balıkesirli kadınları 4 dilde selamladı.

Mardin AK Parti Kadın Kolları üyeleri, gazetecilerle bir araya geldi. AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Nur Özyaka'nın da katıldığı toplantıda, AK Parti Balıkesir Kadın Kolları Başkanı Mutlu Aydemir, Mardin'den gelen misafirlerini çiçekle karşıladı. Aydemir, "Tarih boyunca gerçekleşmiş sevgi ve kardeşlik selinin Balıkesir ve Mardin arasındaki akıntısını sizlere göstermek, bu projenin en büyük amacı. AK Parti olarak Türkiye'de 3,5 milyon kadın üyeye sahip çok büyük bir kadın örgütüyüz. Bunu gururla söylüyorum. Bugün bizi toplayan kıymetli projenin fikir anası ve koordinatörü Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilat Başkan Yardımcımız Sayın Nur Özkaya yanımızda. Projemiz ile doğu ve batı arasında kardeşliği topluma yaymak" şeklinde konuştu.

Mardin AK Parti Kadın Kolları Başkanı Zeynep Alkış, Balıkesirli hanımları 4 dilde selamladı. Başkan Alkış, "Meşakkatli bir yoldan buraya geldik. Doğu ve batının buluşması adına, Türkiyeli olmanın renkliliğini ve ayrıcalığını arkadaşlarımızla yaşamak için buradayız. Mardin'de 3 dil bir arada konuşuluyor. Kürtçe, Türkçe, Süryanice ve Arapça. Mardin çok müstesna bir şehir. Mardin dillerin ve dinlerin başkentidir. Gelip gördüğünüzde Mardin'in bir dinler mozaiği olduğunu görürsünüz. Ayrıca inancın ve taşın da başkentidir. Koruma altına alınabilecek şehirler arasındayız. Asurlardan Artuklara kadar medeniyetlerin yaşadığı topraklardır Mardin" dedi.

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Nur Özkaya, kardeş şehirler projesi hakkında bilgi verdi. Nur Özkaya, "Bu proje ramazan ayı içinde başlamış bir projeydi. Genel merkezde 41 ilimiz şu ana kadar bu projeyi tamamlamış durumda. Gayemiz teşkilatlarımızın kaynaşmasıydı. Çok güzel tepkiler alıyoruz. Biz sadece Türkiye'nin değil, dünyanın en örgütlü kadın teşkilatıyız. 3,5 milyon üyemiz var. Arkadaşlarımızla bu konuda espri yaparız. Uçaktan paraşütle insek bir üyemizin evine ineceğiz diye. Diğer partilere baktığımızda CHP'nin toplam belki 1 milyon bile üyesi yok. Kadın kolları olarak 4'e katlamış durumdayız onları. Bütün partilerin üye sayısını toplasanız AK Parti'nin kadın kolları kadar etmez. Biz iktidar partisi olarak Türkiye'nin her yerindeyiz" dedi.

Balıkesir AK Parti İl Başkanlığı binasında yapılan toplantı basına kapalı olarak devam etti.

  • Kadın Kolları
  • Gençlik Kolları
  • AKIM
  • Yaşlılar Koordinasyon Merkezi
  • Engelliler Koordinasyon Merkezi
  • Akparti Siyaset Akademisi
  • Kütüphane
Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi : Söğütözü Caddesi No : 6 Çankaya / ANKARA . Tel: 0312 204 50 00 (Pbx) Faks : 0312 204 50 44