|

Şehit Annelerine ziyaret

AK Parti Kars İl Başkanlığı Kadın Kolları, Anneler Günü münasebetiyle şehit annelerini evlerinde ziyaret ettiler. “Bizler her zaman acınızı paylaşıyoruz.” mesajları veren AK Parti kadın kolları barış süreciyle ilgili vatandaşın ılımlı bakışının önemine de

AK Parti Kadın Kolları İl Yönetim Kurulu Üyesi Aslı Demir, İl Sekreteri Sevim Arslanoğlu ve Sosyal İşler Başkanı Meryem Kazak; Mali ve İdari İşler Başkanı Sefer Özabay ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Yıldız ile birlikte şehit annelerini evlerine ziyaret ettiler. AK Parti ekibi ilk olarak Merkez Cumhuriyet Köyü’nde Şehit Turgay Salgar’ın annesi Güler Salgar’ı ardından Kümbetli Köyü’nde şehit Adem Erenkara’nın annesi Adalet Erenkara’yı daha sonra da İl merkezinde şehit Emin Polat’ın annesi Aysel Polat’ı ve Şehit Abdulbaki Kurçak’ın annesi Cemile Kurçak’ı ziyaret ederek Anneler Günü’nü kutladılar.
 
Gün Anneler Günü konu da şehitlik olunca şehit babaları da ziyaretlerine gelen AK Parti Kadın Kollarına duygularını aktardılar. İş bekleyen evlatlarına iş isteyen ve bu konuda Ankara Bakanlıklar nezdinde kapıları aşındıran şehit babaları yıllardır yanan yüreklerini evlat hasretiyle tutuşturduklarını ve ülkemizde bir daha şehit olmaması için kendi canlarını bile vatan topraklarına gözlerini kırpmadan verebileceklerini söylediler. Duygu ve gurur yüklü mesajların verildiği ziyaretlerin Kurçak ailesi durağında da 30 yıl önce şehit verdiği evladının fotoğrafını cebinde taşıyan 80 yaşındaki Efendi Kurçak’ın vatan ve bayrak sevdası ziyaretçileri duygulandırdı.
 
Efendi Kurçak, “İnşallah artık şehitler olmaz.” diyerek, “Allah evlatlarımızı korusun.” niyazında bulundu. Kurçak, “Allah büyüktür. Rabbim devletimize zeval vermesin. Herkes şehitlerin acısıyla üzülüyor.” diyerek, şehit verdiği evladından sonra bir oğlunun işe girdiğini birinin de işe girmesini istediğini belirterek 2 aydır bununla mücadele ettiğini söyledi. İşe girecek oğlu için Ankara’ya sık sık gittiğini belirten Kurçak, “Bir oğlum evli çocuğu var ve şu anda yanımda kalıyor. Onun için Ankara’ya gittiğimizde yardım istedim ve dosyasını sundum. İnşallah devletimiz oğluma bir iş bulur. Bir oğlum Mehmet Kurçak Diş Hastanesinde çalışıyor, Çetin Kurçak isimli oğlum ise yanımda kalıyor onun da işe alınması konusunda yardım bekliyoruz. 5 oğlum var, son oğlum için bir iş istiyorum. Ben şehit babasıyım çocuğumun işe alınmasını istiyorum.” çağrısında bulundu.  
 
TÜRKİYE’NİN TERÖRE VERDİĞİ İLK ŞEHİT

Kurçak dede, “1982-83 yıllarında oğlum Abdülbaki şehit oldu. Diyarbakır’da görev yapıyordu. Şırnak’a verdiler. Terhisine 15 gün kala Şırnak’ta şehit oldu.” dedi.
 
Barış süreciyle ilgili görüşleri de dile getiren Kurçak Dede, “Devlet her şekilde nasıl davranacağı bilir. Ona bir şey demek bize düşmez. Biz bu vatan için can verdik, vermeye de hazırız. Bu süreç inşallah hayra çıkar. Analar ağlamasın da ama yine de metanetimizi korumalıyız. Her şeyden önce dimdik ayakta durmalıyız. Bizim çocuklar Almanya’da çalışıyor orda da kavga ve savaşlar oluyor. Türkiye’de de böyle sıkıntılar olabilir. Vatanın kıymetini bilmek gerekir. Bizim oğlumuz şehit oldu bağrımız yandı ve biz bu şekilde karşılanıyoruz. Türkiye’de ilk şehit olan bizim yavrularımızdır. 3 şehit verilmiş o yıl biri benim oğlumdu. Hepimiz kardeşiz, bu vatan toprağı bizimdir. Vatan için, namus için, bu topraklar için savaştık kanımız döküldü. Biz bu vatan için şehit olmayacağız da ne zaman olacağız. Bu vatan bizim buna göre davranmalıyız. Biz vatanımız için çalışıyoruz, o zaman çalıştığımız şeyi korumalıyız. Ben bu vatan için bir evladımı şehit verdim, bir evladımı daha şehit veririm ben bile şehit olmaya hazırım. Canım bu vatana kurban olsun.” diye konuştu.

  • Kadın Kolları
  • Gençlik Kolları
  • AKIM
  • Yaşlılar Koordinasyon Merkezi
  • Engelliler Koordinasyon Merkezi
  • Akparti Siyaset Akademisi
  • Kütüphane
Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi : Söğütözü Caddesi No : 6 Çankaya / ANKARA . Tel: 0312 204 50 00 (Pbx) Faks : 0312 204 50 44