Jülide İskenderoğlu Jülide İskenderoğlu

1974 yılında Balıkesir'de doğan Jülide İskenderoğlu ilk ve orta öğretimimi doğduğu kentte tamamladıktan sonra 1994 yılında Çanakkale'de 18 Mart Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İnşaat Teknikerliği bölümünden mezun oldu. 

2003 yılında Çanakkale İl Kadın Kolları yönetiminde görev alan İskenderoğlu, daha sonra sırasıyla; 2006 yılında Ak Parti Çanakkale Merkez İlçe Yerel Yönetimler Başkanı, 2009 yılında Ak Parti Çanakkale İl Yönetim Kurulu Tanıtım ve Medyadan sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yaptı.

Çeşitli STK larda faaliyetlerde bulunan Jülide İskenderoğlu, 2010 yılında 12 Eylül referandumundan hemen önce Ak Parti Genel Merkezi tarafından Ak Parti Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı olarak atanmasını takiben yapılan kongrede seçilerek İl Kadın Kolları Başkanı olarak görevine devam etti. 

Görev süresi boyunca merkez ilçelerine ait çeşitli köy okullarında iyileştirme ve malzeme ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalar yaptı. Önde gelen yazar ve düşünürlerinin katıldığı panel ve toplantılar düzenledi. 

TOGEMDER işbirliği ile Çanakkale'ye 1 adet Anaokulu kazandırdı.

Görevini devrederken üye sayısını @0 arttırmayı başarmış olan İskenderoğlu, çeşitli zamanlarda kan bağışı kampanyası, ihtiyaç sahipleri için tekerlekli sandalye kampanyası, organ bağışı kampanyaları gerçekleştirerek sosyal sorumluluk projelerine imza attı.

İskenderoğlu, AK AKADEMİ ile birlikte, Kadınlar İçin Etkili İletişim, Beden Dili Kullanımı ve Diksiyon Dersleri, Kadın Hakları, Çocuk Yetişimi, Kadın Sağlığı, Obeziteyle Mücadele, Aile Hukuku, Sandık Başı Eğitimleri gibi eğitimlerde yer aldı.

25. Dönem ve 26. Dönem Ak Parti Çanakkale 3. sıra milletvekili adayı oldu.

Jülide İskenderoğlu evli ve 1 çocuk annesidir.

  • Kadın Kolları
  • Gençlik Kolları
  • AKIM
  • Yaşlılar Koordinasyon Merkezi
  • Engelliler Koordinasyon Merkezi
  • Akparti Siyaset Akademisi
  • Kütüphane
Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi : Söğütözü Caddesi No : 6 Çankaya / ANKARA . Tel: 0312 204 50 00 (Pbx) Faks : 0312 204 50 44