|

“Afrin’de hilal büyüyor, Allah’ın izniyle dolunay olacak”

Grup Başkanvekili Naci Bostancı, Belediye Kültür Merkezi'nde düzenlenen Amasya Danışma Kurulu Toplantısı'na katıldı.

Grup Başkanvekili Naci Bostancı burada yaptığı konuşmada, 2019 Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi seçimlerinin zamanında yapılacağını söyledi. 

Bu seçimlerde erken çıkanın yol alacağını belirten Bostancı, "Erken seçim yok, seçim zamanında olacak. AK Parti her zaman seçimleri zamanında yaptı. Kim ne derse desin, seçimler zamanında yapılacak." diye konuştu.

Seçimlerde Türk milletini en yüksek gönül, en yüksek vicdan, en yüksek siyaset paydasında birleştirmeyi amaçladıklarını dile getiren Bostancı, Türkiye'nin inşasını vatandaşlarla birlikte yapmak istediklerini kaydetti.

"Göreceksiniz, CHP de ittifak yapacak"

Bostancı, AK Parti'nin "ittifak yapın" çağrısını CHP'nin "ahlaksız teklif" olarak değerlendirdiğini anlatarak, şöyle devam etti:

"İttifak meselesi gündeme geldiğinde, çıktı CHP'nin sözcülerinden birisi, 'Bize ahlaksız teklife bulunuluyor' dedi. Ne teklifinde bulunduk? 'Siz de ittifak kurun' dedik. Bunun neresi ahlaksızlık. Bir ittifak kurduklarında bu bir ahlaksızlıksa bunun cevabını verecek olan müttefikleridir. Kiminle yan yana gelirse ahlaksız bir durum oluyor, kiminle beraber ittifak kurarsa bu bir ahlaksızlık sayılıyor? Öyle laf olur mu?"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yüzde 48,5 "hayır" cephesini sandığa götürmek için çaba gösterdiğini aktaran Bostancı, şunları söyledi:

"CHP'nin oyu mu? Değil. Neyin çabasını gösteriyorsun? İttifakkurmanın. Ama adına 'ittifak' demiyorsun. Ne diyorsun? 'Peçeli ittifak' diyorsun, 'Mahcup bir ittifak' diyorsun. Biz de diyoruz ki bu tür lafların yüzüne peçe takmaya gerek yok. Birileriyle bir araya geleceksen, birlikte siyaset yapacaksan, 2019'a birlikte koşacaksan adını koyalım. Herkes kiminle beraber gidecekse Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için adını koysun, çatısını kursun ve gitsin. Dediğimiz bu. Millet de desin ki 'Bunlarla beraber olmanın siyasi sorumluluğunu yüklenmeye hazır'. Çünkü kiminle berabersen onunla beraber değerlendirilirsin. CHP hem birileriyle beraber yol yürümek hem de beni kimse görmesin istiyor ama göreceksiniz, onlar da ittifak yapacak, seçime birlikte girecekler."

Bostancı, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin değerlendirmede de bulunarak, sözlerini şöyle tamamladı:

"Türk Silahlı Kuvvetleri sivil halkın zarar görmemesi için oya işler gibi dikkatli ilerliyor. Afrin'de kahraman ordumuz büyük ilerlemeler sağlıyor. İhtimamla yürütülen bir operasyon. Bizim öyle serpme usulü bombalayarak, önümüze ne gelirse yıkarak bir iş yapmamız söz konusu değil. Mazlumların, mağdurların, halkın kimliği, inancı ne olursa olsun, bütün bu insanların ahlaki ve vicdani sorumluluğunu üstlenmiş bir siyaset çizgisini yükselten Türkiye'nin mücadelesi, iğne ile oya işler gibi sadece teröristlere yönelik olması için azami ihtimam göstermektir. Teröristlerin dışında kimsenin burnunun kanamaması için de çaba göstermektir. O yüzden çok dikkatli ve ihtimamlı bir şekilde yürütülüyor Afrin operasyonu ama hilal doğdu, büyüyor. Allah'ın izniyle dolunay olacak." 

Toplantıya Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ünek, Merkez İlçe Başkanı Necmettin Topsakal ile partililer katıldı.

  • Kadın Kolları
  • Gençlik Kolları
  • AKIM
  • Yaşlılar Koordinasyon Merkezi
  • Engelliler Koordinasyon Merkezi
  • Akparti Siyaset Akademisi
  • Kütüphane
TBMM AK PARTİ GRUP BAŞKANLIĞI : TBMM 06543 Bakanlıklar - ANKARA . Tel: 0312 420 50 00