|

“Milli mutabakat ile beraber yolumuza devam edeceğiz”

Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale İl Kongresi'nde konuştu.

Turan, teşkilatların AK Parti davasında büyük önem taşıdığını belirtti.

Kongrede ilk günkü heyecana sahip olduklarını ifade eden Turan, "Allah teşkilatlarımızdan binlerce kere razı olsun diye dua ediyoruz. Onlar çalıştığı için bugünlere geldik. Onlar çalıştı, Recep Tayyip Erdoğan 'One minute' dedi. Onlar çalıştı, Türkiye'yi imar ettik. Ancak hep beraber yürüdük. Çok güçlü bir teşkilat, zayıf bir lider asla mümkün değil. Çok güçlü bir lider, zayıf bir teşkilat asla mümkün değil. O yüzden lideriyle, vekiliyle, iliyle, ilçesiyle 'Ya Allah Bismillah' dedik ve tekrar başlıyoruz. Daha işimiz çok ve yeni başlıyoruz. Şimdiye kadar Çanakkale'mizde gurur duyacağımız çok önemli işler yaptık." diye konuştu. 

Turan, Çanakkalelilere "Troia 2018 Yılı, tüm teşkilatlarım buradayken söylüyorum, o bölgenin ayağa kalması demek. Tüm Türkiye'nin, dünyanın Troia üzerinden Çanakkale'yi bir daha hatırlaması demek." ifadelerini kullandı. 

AK Parti döneminde il ayırt etmeksizin yatırımların devam ettiğini vurgulayan Turan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"CHP'nin bize rakip olmasının imkanı yok. Eğer bir eksiğimiz varsa oylarımızda o bizim yanlışımızdır. Bütün ilçelerimizin hastaneleri, okulları, kaymakamlıkları, adliyeleri yapılmıyor mu? Tarımla ilgili teşviklerimiz yok mu? Yollarımız gözden geçirilmiyor mu? Özel İdarenin tüm imkanlarını köylerimizde kullanmadık mı? Her köylü bizim başımızın tacı demedik mi? O yüzden bir daha söylüyorum; köyden merkeze kadar her konuda iddiamız var. Ama Allah bizim birliğimizi beraberliğimizi bozmaya, hiç kimseye fırsat vermesin. Gidip de HDP adına pilav dağıtanlar, İstanbul'da terörist iddiasında olanları İl Başkanı yapanlar bize rakip olamazlar. Çanakkale'nin rakibi biziz. Biz bizle yarışırız. Ama altını çiziyorum; olmayacak tweetleri atan CHP İstanbul İl Başkanı, HDP adına pilav dağıtan Çanakkale Belediye Başkanı bizim rakibimiz olamaz. Çanakkale'de korkan adam istemiyoruz. Öz güvenli, AK Parti'nin bayrağını kendi göğsünde taşıyan ve yeni dönemde komple ayağa kalkınmaya çalışan bir teşkilat istiyoruz."

"Çanakkale ruhu Türkiye ruhunda artık"

Bülent Turan, milli mutabakat ile yola devam edeceklerin işaret ederek, "Birileri sınırımızda devlet kurmaya çalışıyor. Birileri hayal içerisinde ama ülkesini sevenler bir araya geldi. MHP'siyle, AK Parti'siyle Milli mutabakatın ilk adımını attı. Göreceksiniz 56'larla değil 60-65'lerle dosta düşmana bu mutabakat cevap verecek. Çünkü biz bu çalışmayı yaparken biliyoruz ki ordumuz Afrin'e girdiğinde aynı heyecanı duyuyoruz. Çünkü biz köprümüz yapılırken aynı heyecanı duyuyoruz. Kongremizde aynı heyecanı duyuyoruz. Artık Türkiye eski Türkiye değil. Ufak bir dedikodu ile ekonomisi bozulan Türkiye değil. Ufak bir operasyonla yanlış yapılan bir yer değil. Türkiye tarihten gelen kültürüyle bambaşka bir yer artık. Çanakkale ruhu Türkiye ruhunda artık, hükümette devlette artık. Nasıl ki 100 yıl önce şu topraklarda dedelerimiz tarih yazdı. Bugün de Tayyip Erdoğan öncülüğünde bütün Türkiye ayağa kalktı ve Afrin başta olmak üzere, nerede yanlış yapan varsa, egemenliğimize, güvenliğimize yan bakan varsa, ona 'Dur' demek bizim görevimiz." diye konuştu.

  • Kadın Kolları
  • Gençlik Kolları
  • AKIM
  • Yaşlılar Koordinasyon Merkezi
  • Engelliler Koordinasyon Merkezi
  • Akparti Siyaset Akademisi
  • Kütüphane
TBMM AK PARTİ GRUP BAŞKANLIĞI : TBMM 06543 Bakanlıklar - ANKARA . Tel: 0312 420 50 00