Yükleniyor...

SEÇİM İŞLERİ

Nureddin ÇELİK

Başkan Yardımcısı

Aslen Trabzon’lu olan Nureddin ÇELİK, İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 2021 yılında Başkent Üniversitesi’nde Özel Hukuk alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamış olan ÇELİK, doktora eğitimine aynı üniversitede Özel Hukuk alanında devam etmektedir.

2011 yılında mesleğe başlayan ÇELİK, Ankara 2 no’lu Barosuna bağlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır.

Ankara İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği, Ankara İl Gençlik Kolları Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı, Genel Merkez Gençlik Kolları Üniversiteler Başkanlığı ve Genel Merkez Gençlik Kolları Seçim İsleri Başkanlığı görevleri olmak üzere 10 yıl gençlik kollarında görev aldı. 2012 yılından 2018 yılına kadar Ak Parti Yurt Dışı İlçe Seçim Kurulu asıl üyesi olarak görev alan ÇELİK, 2018 yılından itibaren Yüksek Seçim Kurulu nezdinde Ak Parti Yedek Parti Temsilcisi olarak görevini devam ettirmektedir.

2014-2018 yılları arasında Okçuluk Federasyonu ve Su topu Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliği yapan ÇELİK, 2014-2015 yıllarında Türkiye Gençlik Vakfı Ankara İl Temsilciliği görevini üstlenmiştir.

3. Olağan Kongrenin ardından Seçim İşleri Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilen ÇELİK, 4. Olağanüstü Kongrenin ardından yeniden Seçim İşleri Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilmiştir. Çelik, evli ve 4 çocuk babasıdır.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.