Yükleniyor...

KOCAELİ

Zinnur BÜYÜKGÖZ

Gebze Belediye Başkanı

1987- 1989 yılları arasında aynı üniversitede Şehir ve Bölge Planlaması dalında yüksek lisansını tamamladı. 33 yıldır ülkenin dört bir yanında milletine şehir plancısı unvanıyla hizmet etmektedir.

Refah Partisi’nden Darıca Belde Başkanlığı ve Gebze Yönetim Kurulu Üyeliği ile Fazilet Partisi’nden Kocaeli İl Yönetimi İcra Kurulu Üyeliği yaptı.

AK Parti’nin kuruluşundan itibaren çeşitli kademelerde görev aldı. 2004-2009 yılları arasında Gebze Belediyesi Teknik Başkan Yardımcılığı ve Belediye Meclis Üyeliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği ve İmar Komisyon üyeliği görevlerinde bulundu.

Gebze ve Kocaeli’de siyasi görevlerde bulunmanın yanı sıra, sivil toplum kuruluşlarında ve birçok farklı platformlarda faaliyetler de bulundu.

2004’ten itibaren İstanbul Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu ile Bursa ve Kocaeli Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurullarında üyelik yaptı.

Türkiye Geneli İdare Mahkemeleri’nde Bilirkişilik yaptı.

Yurt içinde ve yurtdışında devletimizi temsilen birçok projelerde görev aldı.

2014 – 2016 yılları arasında İstanbul Ticaret Odası Proje Danışma Kurul Üyesi olarak çalıştı.

2014’ten bu yana Teknopark İstanbul Teknoloji Bölgesi’nde Proje Danışma Kurulu Üyeliği yapmaktadır.  Ocak 2019 itibariyle Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Üyeliği’nden Gebze Belediye Başkanlığı Adaylığı sebebiyle ayrıldı.

31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçiminde halkımızın teveccühü ile Gebze Belediye Başkanı seçildi.

Evli ve dört çocuk babasıdır.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.