Yükleniyor...

NİĞDE

Erdoğan ÖZEGEN

29 Kasım 1965 yılında Niğde’de doğdu.

İktisat Fakültesi, Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

Ticaret hayatına Aile Şirketi olan Özegen Manifatura Ticaret Ltd. Şti İle başlayan Özegen, Bedir Tekstil Ticaret Ltd. Şti. , İhsan İnşaat Ltd. Şti. , Nidaş AŞ, Romanya’da Tuna İmpeks SRL İthalat ve İhracat şirketlerinin kuruculuğunu ve yöneticiliğini üstlendi.

Niğde Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı, TOBB Tarım Konseyi Üyeliği, TOBB Kurumsal İlişkiler Başdanışmanlığı, TOBB Strateji Yüksek Kurulu Üyeliği, 23. Dönem ATO Meclis Üyeliği, TOBB ETÜ Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanvekilliği, TOBB ETÜ İkiz Kuleler Teknoloji Merkezi AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı, Akıllı Binalar Tesis Yönetimi AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. TOBB – DEİK İşbirliğinde yaklaşık 30 ülkede İş Konseylerine katılım ve katkılarda bulundu.

Siyasi hayatına 1987 yılında Milli Gençlik Vakfı Kurucu Üyeliği ile başlayan Özegen, 1991– 2001 yılları arasında Refah Partisi ve Fazilet Partisi’nde Teşkilat ve İl Başkanlıkları, 1999 yılında Niğde Merkez Belediye Başkanı Adaylığı, 2001 yılında AK Parti Niğde Kurucu İl Başkanlığı yaptı. 22. 25. ve 26. Dönem AK Parti Niğde Milletvekilli seçildi. 

Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyeliği, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyeliği, Grup Yönetim Kurulu Üyeliği, TBMM Divan Üyeliği, TBMM İdare Amirliği, Uluslararası Komisyon Başkanlığı, Akdeniz Parlamenter Asemblesi Türk Grubu Başkanlığı, TBMM Çin Dostluk Grubu Genel Sekreterliği ve Birleşmiş Milletler GOÜ’de Ticaretin Kolaylaştırılması Komisyon Üyeliği görevlerinde bulundu.

Halen SİSEV Kurucu Mütevelli Heyeti Üyeliği, GS1 Türkiye Kurucu Üyeliği, TOBB Genel İdare Kurulu Üyeliği, TOBB Delegeliği, 29. Dönem ATO 42. Komite Meclis Üyeliği ve KGF AŞ Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanlığı görevlerine devam etmektedir.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.