AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
İLYAS ŞEKER

İLYAS ŞEKER

1960 yılında Erzurum Şenkaya’da doğdu. Ankara Tapu ve Kadastro Lisesi’nden 1978 yılında mezun oldu. Gazi Üniversitesi Tapu ve Kadastro Meslek Yüksek Okulu (1979-1981) yılında mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Kadastro Mühendisliğine (1980-1984) yılında mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Yüksek Lisans eğitimini (1984-1986) yılında tamamladı.

1978 – 1981 arası Kadastro Fen Memuru, Tapu Sicil Müdür Yardımcılığı yaptı. 1984-85 Yıldız Teknik Üniversitesi Döner Sermayesinde mühendis olarak çalıştı. 1985 – 2010 Denge Harita’nın kurucu ortağı, Mühendislik ve Müteahhitlik konularında serbest çalıştı. 2010 – 2011 İzmit, Karamürsel, Gölcük, Başiskele ve Kartepe ilçelerinde Lisanslı Harita Kadastro bürosu olarak faaliyette bulundu.

1990-1998 Refah Partisi İl Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği, 1998-1999 Fazilet Partisi Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İl Başkan Yardımcılığı, 1994-1998 Refah Partisi Saraybahçe Belediye Meclis Üyeliği ve İmar Komisyon üyeliği, 1998-2004 Fazilet Partisi / Ak Parti Saraybahçe Belediyesi Meclis üyeliği, İzmit Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği ve başta İmar, Emlak İstimlak ve İsimlendirme Komisyonu olmak üzere birçok komisyonda üyelik yaptı.

2002 - 3 Kasım Genel seçimlerde AK Parti Kocaeli İl Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı, 2003-2004 AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeliği, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı, 2004-2011 AK Parti’den Saraybahçe ve İzmit Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği, AK Parti İzmit ve Kocaeli Büyükşehir Belediye meclis üyeliği, 2004 -2011 Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliğini ve Büyükşehir Belediye İmar Komisyon Başkanlığı  görevini 7 yıl yaptı. Büyükşehir belediyesi kuruluşu  İZAYDAŞ ve İSAŞ Şirketlerinde Yönetim Kurulu başkanlığını yaptı.

12 Eylül Referandumu AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı SKM Başkanı, Kocaeli Milletvekili, İmar ve Bayındırlık komisyon,  Çevre Komisyonu üyesi ve İçişleri Komisyon  Sözcüsü görevlerinde bulundu.

Bursa il koordinatörlüğü yapan Şeker Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

Üye olduğu Sivil Toplum Kuruluşları: Kızılay, Yeşilay, MÜSİAD, MAZLUMDER, İlim Yayma Cemiyeti, Ay ışığı yardımlaşma Derneği, Teknik Elemanlar Derneği,  Mimar Mühendisler Grubu (MMG),  Yıldız Teknik Üniversitesi Mezunlar Derneği, Kocaeli Ticaret Odası, Harita Kadastro Mühendisler Odası, Piri Reis Harita ve CBS Çalışanları Yardımlaşma Derneği, Türk Parlamenterler Birliği.