Yükleniyor...

SAMSUN

Çiğdem KARAASLAN

Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nü bitirdi. Ankara Üniversitesi’nde Yüksek Lisansını tamamladı.

Siyasi hayatına 2005 yılında AK Parti Gençlik Kollarında başlayan Karaaslan Gençlik Kolları 1. Olağan Kongresi’nde Genel Merkez Gençlik Kolları Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 2006 yılında gerçekleşen AK Parti 2. Olağan Büyük Kongresi’nde Ana Kademe MKYK Üyeliğine seçilen en genç üye oldu. Genel Merkez Sosyal Politikalar Birim Başkan Yardımcılığı görevini 6 yıl sürdürdü.

7 Haziran 2015 seçimleri ile Samsun Milletvekili seçilen Karaaslan, Eylül ayında gerçekleştirilen kongrede Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi. Şehir, medeniyet, yerel mimari ile kimlikli şehirler, iklim değişikliği ile mücadele ve uyum politikaları, sürdürülebilirlik, çevre dostu büyüme, yeşil ekonomi vb. konularda çalışmalar yapmaktadır.

2006 yılından bu yana gerçekleşen tüm kongrelerde Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçilen Karaaslan bu görevine devam etmektedir. 25., 26., 27. ve 28. Dönem Samsun Milletvekili olan Çiğdem Karaaslan, iyi derecede İngilizce bilmektedir, evlidir ve iki çocuk annesidir.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.