Yükleniyor...

KIRŞEHİR

Necmettin ERKAN

Necmettin Erkan, 1977 yılında Kırşehir’de doğdu.

Lise eğitimini Kırıkkale’de tamamlayan Erkan; Lisans eğitimlerini; Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Uluslararası Balkan Üniversitesi Hukuk alanında Tamamlamış; Yüksek lisans eğitimlerini; Süleyman Demirel Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Selçuk Üniversitesi İktisat alanında tamamlamıştır. Ayrıca; Milli Güvenlik Akademisi 68. Dönem mezunlarındandır.

Sırasıyla; ASKİ Bel- Ka A.Ş.’de Yönetici, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde Başkan Danışmanı, Milli Prodüktivite Merkezi’nde Genel Sekreter, T.C. Başbakanlık’ta Özel Kalem, Verimlilik Genel Müdürlüğü’nde Verimlilik Uzmanı, Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür Görevlerini yürütmüştür.

Görev aldığı kurumlarda; ‘’Yüz Yüze Esnaf Buluşması’’, “Esnaf ve Sanatkârlar Şurası”, “Türkiye Esnaf Buluşmaları”, “Büyük Pazarcılar Çalıştayı”, Esnaf ve Sanatkârlar Özelinde Sektör Analizleri Projesi ve Meslek Kuruluşlarının Yeniden Yapılanması Projesi, NACE Uygulamasına Geçiş, Ulusal Verimlilik Merkezi’nin Kuruluş Çalışmaları, ESDEP, ESDES Hazırlama projelerini koordine etmiştir.

Görev aldığı kurumlar ve yönettiği projeler ile ilgili; 100 Soruda Verimlilik, Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü İç Kontrol Süreçleri, Ahilik Üzerine Yazılar, Kamu Kurumu Niteliğindeki Meslek Kuruluşları kitapları yayımlanmıştır.

Necmettin ERKAN ; 14 Mayıs 2023 tarihinde düzenlenen Genel Seçimlerde 28. Döneminin Kırşehir Milletvekili olarak seçilmiştir. 

Evli ve 2 Çocuk Babasıdır.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.