Yükleniyor...

ŞANLIURFA

Abdürrahim DUSAK

7 Aralık 1970 tarihinde Şanlıurfa’da doğdu. Baba adı Seyit, anne adı Edibe’dir.

İlköğrenimini Manisa’da, ortaöğrenim ve liseyi Şanlıurfa’da, üniversiteyi ise Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı.

1994 yılında Şanlıurfa Çocuk Hastanesi’nde hekim olarak göreve başladı. 1996 yılında Heybeliada Göğüs Hastanesi’nde çalıştı. 1998 yılında başladığı uzmanlık eğitimini 2003 yılında İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Radyoloji uzmanı olarak tamamladı.

2003 yılında Sakarya ToyotaSA Hastanesi’nde Radyoloji uzmanı olarak görev yaptı. 2009 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Girişimsel Radyoloji alanında ve 2011 yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Yardımcı Doçent olarak çalıştı. 2012 yılında ise ABD’de Rochester Üniversitesi Radyoloji alanında görev aldı. 2015 yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Doçent unvanını aldı. 2016 yılında Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Bölüm Başkanlığını yürüttü. 2021 yılında Harran Üniversitesi Radyoloji Ana Bilim Dalında Profesör unvanını aldı. Çok sayıda ulusal ve uluslararası kongre, sempozyum ve bilimsel çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca ulusal ve uluslararası alanda yayınlanmış yüzden fazla makale ve bildirisi vardır. 

14 Mayıs 2023 tarihinde 28. Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili olarak seçilmiştir.  İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamentolar Birliği (İSİPAB) Komisyonu Başkanı olan Sayın DUSAK, TBMM Milli Savunma Komisyonu üyesidir.

İngilizce ve Fransızca dillerini bilen Prof. Dr. Abdürrahim DUSAK, evli ve üç çocuk babasıdır.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.