Yükleniyor...

TEKİRDAĞ

Çiğdem KONCAGÜL

24 Nisan 1969 tarihinde Tekirdağ’da doğmuştur. Baba Adı Erdoğan, anne adı Naciye’dir.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunudur. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Anabilim     Dalı Siyaset  Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans programından mezun olmuştur.

İş hayatına Tekirdağ’da aile şirketinde yöneticilik yaparak başlamış ve Milletvekili seçilinceye kadar devam etmiştir. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında görev almıştır. 2002 yılı Mayıs ayında aldığı atama belgesiyle AK Parti Tekirdağ Kurucu İl Kadın Kolları Başkanlığı görevine başlamıştır. 2002-2014 yılları arasında 1 dönem atama, 3 dönem kongreyle seçilerek Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini sürdürmüştür.

2008 yılında yapılan ilk Siyaset Akademisi mezunudur. 2009 Yerel Seçimlerinde AK Parti Tekirdağ İl Belediye Meclis Üyeliği, 2014 Yerel Seçiminde AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yapmıştır. 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı olmuş ve bir sonraki dönem AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Yedek Üyeliği yapmıştır. 5 Aralık 2015’te yapılan AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi olarak seçilmiş olup, Teşkilat Başkan Yardımcılığı ve Bölge Sorumlusu olarak görev almıştır. 4 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleştirilen AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları 5. Olağan Kongresinde bir kez daha MKYK ve MYK Üyeliğine seçilmiştir. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanlığı görevlerine 8 Mart 2021 tarihinde yapılan 6. Olağan Kadın Kolları Kongresine kadar bu devam etmiştir. Bu süreçte Genel Merkez Kadın Kolları İç Anadolu Koordinatörü olarak görev almıştır. Uluslararası Yerel Yönetimlerde Kadın Zirvesinin organizasyonunda aktif olarak çalışmıştır. 19 Ağustos 2018 tarihinde yapılan 6. Olağan Kongrede AK Parti Genel Merkez MKYK Yedek Üyeliğine seçilmiş, 7. Olağan Kongreye kadar bu görevi devam etmiştir.

24 Mart 2021 tarihinde yapılan 7. Olağan AK Parti Kongresinde Merkez Disiplin Kurulu Üyesi olarak seçilmiş olup, halen bu görevi devam etmektedir.

Orta düzeyde ingilizce bilen Koncagül, evli ve iki çocuk annesidir.

27 ve 28 Dönem AK Parti Tekirdağ Milletvekilidir. TBMM AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyesidir. TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) üyesidir. Kadın ve siyaset, yerel yönetimlerde kadının rolü, her türlü istismara karşı çocukların korunması konularında çalışmaları bulunmaktadır.

 

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.