NURCAN DALBUDAK
NURCAN DALBUDAK

NURCAN DALBUDAK

7 Mart 1979 yılı Afyon  doğumluyum. İlk, Orta, Lise eğitimimi Afyon’da tamamladım. Pamukkale Üniversitesi Tekstil Bölümü mezunuyum. Çeşitli Firmalarda kalite kontrol departmanlarında çalıştım.

Evliyim üç çocuk annesiyim.

2011-2015 yılları arası 24. Dönem Denizli Milletvekilliği görevini ifa ettim. Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunda görev aldım.

Ayrıca kadına yönelik şiddetin önlenmesi adına kapsamlı bir araştırma ve bu konu ile ilgili eksiklerin yasal olarak giderilmesi amacıyla kurulan Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerini Araştırma Komisyonunda çalıştım.

 Türkiye'nin 1994 yılında Avrupa ülkeleriyle beraber imzalayarak taraf olduğu, Kahire Birleşmiş Milletler, Uluslararası Nüfus ve Kalkınma Konferansı Eylem Programı önerileri çerçevesinde kurulan TBMM Nüfus ve Kalkınma Grubu üyesi olarak görev yaptım.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisinde ülkemiz ile ikili siyasi ilişkilerin geliştirilmesi adına faaliyet gösteren dostluk gruplarından Türkiye Bahreyn Dostluk Grubu üyeliği ,  ayrıca Türkiye Benin Dostluk Grubu Başkanvekili olarak görev aldım.

7 Haziran 2015 Genel seçimlerinde yeniden 4. Sıra Denizli Ak Parti Milletvekili adayıydım.

2015-2018 yılları arasında DEKADER(Denizli Kadın Ve Aileyi Koruma  Eğitim Kültür Dayanışma Derneği) PAKDER (Pamukkale Koruyucu Aile Derneği) kuruluşlarında ve çalışmalarında bulundum.

2018-2021 yılları arasında Denizli Ak Parti Kadın Kolları İl Başkanlığı görevini İfa ettim. Şuanda aile şirketimize bağlı olan Özel Sefa Dalbudak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde yönetici olarak çalışmaktayım.

İstanbul Üniversitesi  Tarih Bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim.