SABRİ ÖZTÜRK
Deputy Chairman

SABRİ ÖZTÜRK

Avukat ve Ressam. 24 Ocak 1973 yılında Giresun ili Dereli İlçesi Pınarlar Köyü'nde doğdu. Baba adı Haydar, anne adı Elmas’tır. İlkokul, ortaokul ve liseyi Giresun’da bitirdi. 1992 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Fakültesinden 1996 yılında mezun oldu. Fakülte yıllarında resim dersleri aldı, Hukuk Bülteni adlı dergide yazılar yazdı.

1997 yılında avukatlık stajını, 1998 yılında kısa dönemlik askerlik görevini tamamladı.1998 yılından 2015 yılına kadar kendi hukuk bürosunda serbest avukatlık yaptı.

Çeşitli STK'larda görevler aldı; Giresun Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği, İlim-Yayma Cemiyeti Giresun Şube Kuruculuğu, Giresunspor Sicil Kurulu Başkanlığı, Giresun Fotoğrafçılar Derneği Üyeliği, Giresun Ressamlar Derneği Üyeliği, Yeni Dünya Vakfı Giresun Kurucu Başkanı ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Ankara Şubesinin Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam etmektedir.

Siyasi Kariyeri; AK PARTİ Giresun İl Sekreterliği, İl Teşkilat Başkanlığı, Giresun İl Belediye Meclis Üyeliği ve Grup Başkan Vekilliği, 2011 ve 2013 yılları arasında AK PARTİ Giresun İl Başkanlığı görevi yaptı. 1 Kasım 2015 yılında 26. Dönem Giresun Milletvekili olarak seçildi ve halen 27. Dönem Giresun Milletvekili olarak görev yapmaktadır. TBMM Adalet Komisyonu Üyesi ve AK PARTİ Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcısıdır.

İngilizce ve Arapça bilen Öztürk, Evli ve 3 çocuk babasıdır.