MUSTAFA HAMARAT
Deputy Chairman

MUSTAFA HAMARAT

21 Temmuz 1972'de Ordu’da doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Zahide'dir. Avukat; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek lisansını Kırıkkale...

21 Temmuz 1972'de Ordu’da doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Zahide'dir. Avukat; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek lisansını Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalında tamamladı. Kırıkkale Üniversitesi'nde akademik kadroda Uzman hukukçu olarak çalışmaya başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne kurum avukatı olarak atandı. Serbest avukatlık yaptı. Hukukun Üstünlüğü Platformu kurucu üyesi oldu ve Genel Sekreterliği görevini yürüttü. Bir grup avukatla birlikte Aktif Hukuk Dergisi’ni çıkarttı ve derginin yazı işleri müdürlüğünü üstlendi.
2002 seçimlerinde Ak Parti Ordu listesinden milletvekili adayı gösterildi.
2003 yılında Ak Parti İstanbul İl Yönetimi’nde görev aldı.
2004 yerel seçimlerinde Ümraniye Belediye başkanlığı için aday adayı oldu.
2007 seçimlerinde Ordu Milletvekili seçildi, 23. ve 24. Dönem Ak Parti Ordu Milletvekili olarak görev yaptı. Milletvekilliği süresince; Anayasa Komisyonu, Adalet Komisyonu, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu, Bayındırlık İmar Ulaşım ve Turizm Komisyonu üyeliğinde bulundu. Türkiye-Sri Lanka Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanlığı yaptı.
2011-2013 yıllarında TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi olarak görev yaptı.
Orta düzeyde İngilizce, Almanca ve Arapça bilmektedir.
Evli ve beş çocuk babasıdır.