Sevde BAYAZIT  KAÇAR

Sevde BAYAZIT KAÇAR

2 Mart 1974'te Kahramanmaraş'ta doğdu. Baba adı Adil Erdem, anne adı Naciye'dir.

Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünü bitirdi.

Ajans 1400 ve İLTA İletişim ve Tanıtım Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı sırasında önemli belgesel ve tanıtım filmlerinin yapımcılığını üstlendi. 1994-1997 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ'ye hazırlanan belgeseller ve tanıtım filmleri ile Osmanlı İmparatorluğunu anlatan "Zaman ve Mekan" adlı interaktif CD bu projelerden birkaçıdır. 2010'da her iki şirketin de Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. İstanbul’un tarihi ve kültürel mekânlarını tanıtan 10 belgesel film hazırladı.

2004 Yerel seçimlerinde İstanbul Bahçelievler Belediye Meclisi Üyeliği yaptı. Bahçelievler Belediye ve İl Genel Meclisi Üyeleri Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Sekreterliği ile Kahramanmaraş ve İlçeleri Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Yüksek Danışma Kurulu Üyesi ve Ankara Ensar Vakfı İstişare kurul üyesidir.

24. dönemde Kahramanmaraş Milletvekili seçildi. TBMM’de Parlamentolararası Birlik Türk Grubu ve Dilekçe Komisyonu Üyesidir.

TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Araştırma Komisyonu sözcülüğünü yürütmektedir.

İngilizce bilen Bayazıt Kaçar, evli ve 3 çocuk annesidir.