Yükleniyor...

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri Töreni’ne katıldı

 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın tarihî salonunda düzenlenen Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri Töreni’ne katıldı.

Törende yaptığı konuşmasında, Kültür ve Turizm Bakanlığı 2022 Özel Ödüllerinin kültür ve sanat camiası için hayırlı olmasını dileyen Cumhurbaşkanımız Erdoğan, “1979 yılından beri verilen bu ödüller sayesinde, ülkemizin kültür-sanat iklimine katkı sunan kurum, kuruluş ve sanatçılarımıza şükran borcumuzu bir nebze de olsa ödeme imkânı buluyoruz. Şimdiye kadar adlarını tarihimize, edebiyat dünyamıza ve aziz milletimizin gönlüne yazdıran nice değerimize böylece teşekkürümüzü ifade ettik. Bir kısmı ebediyete irtihal eden ve artık aramızda bulunmayan tüm kültür-sanat erbabımızı burada bir kez daha rahmetle yâd ediyorum. Onlar, fani dünya yolculuklarını tamamlamış olsalar bile; eserleriyle, hizmetleriyle, kitaplarıyla, geride bıraktıkları silinmez izlerle yaşamaya devam ediyor” diye konuştu.

Kültür ve sanatın farklı alanlarına ilgi duyan gençlerin de büyük üstatlardan ilham alarak kendi başarı hikâyelerini yazdıklarını kaydeden Cumhurbaşkanımız Erdoğan, “Elbette asıl mesele, ehli hünerin kıymetini hayattayken bilmektir. Sanata ve sanatçıya saygı göstermek lafla değil, ancak onların eserlerine, emeklerine, bizlere emanet ettiği mirasa sahip çıkmakla olur. Hem Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülleri hem Bakanlığımızın özel ödülleri ile tam olarak bunu yapmanın gayretindeyiz. Kültür-sanat erbabımız ile kurumlarımızın milletimizin kalbinde edindikleri müstesna yeri tevdi ettiğimiz ödüllerle devlet adına da tescilliyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, şunları kaydetti: “Bu ödüller gençlerimizi teşvik etme yanında, sahip olduğumuz kıymetlerin ülkemizde ve dünyada tanınmaları noktasında da önemlidir. Takdir ve taltif edilen her halisane çalışma yenilerinin önünü açmakta, yeni projelerin müjdecisi olmaktadır.”

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.