AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
20-01-2021 17:49:09

"Birisi sırtını dağa ve teröre dayamış, birisi Avrupa'dan, Amerika'dan dış vesayet odaklarından medet umar. Diğer birisi kiralık vekillerden parti kurmaya çalışır"

Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) İÇDAŞ Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu.

Demiröz, AK Parti'nin kuruluşunu ve iktidar dönemini anlattı.

Girdikleri her seçimden iktidar olarak çıktıklarını belirten Demiröz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"AK Parti milletin varlığından çıkmış, millet tarafından kurulmuş, bu ülkenin toprağına, bayrağına, taşına toprağına bağlı bir partidir. Ama diğer muhalefet partilerine dikkat edin. Birisi sırtını dağa ve teröre dayamış, birisi Avrupa'dan, Amerika'dan dış vesayet odaklarından medet umar. Diğer birisi kiralık vekillerden parti kurmaya çalışır. Bunun için biz millete dayandık, bu millet 15 seçimdir 20 yıldır AK Parti'nin başını seçimlerden dik olarak çıkardı. Bizim bu millete yapacağımız çok büyük teşekkürler var. Bunu da nasıl yapacağız, işte Çanakkale teşkilatıyla, işte ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları olarak bu millete daha fazla hizmet ederek yapacağız. Milletin ayağına gideceğiz. Ona hizmetkarlık yapacağız. Çünkü biz Türkiye'yi yönetmekle mükellefiz. Türkiye'nin kaderi AK Parti'nin kaderi ile özdeşleşmiş. Hiç kimsenin başka partilerden ümidi yok. Sayın Genel Başkanımız bir dünya lideri. Ne diyor? 'Bizim coğrafi sınırlarımız Türkiye ile sınırlı değil. Gönül coğrafyamız var.' 60'a yakın ülke, Türkiye'nin, onun liderinin dudaklarının arasından çıkacak bir çift kelimeye bakıyor." 

Vedat Demiröz, pandemi sürecinde Türkiye'nin ne kadar güçlü olduğunun bir kez daha ortaya çıktığını anımsatarak, salgın nedeniyle 136 ülkedeki Türk vatandaşlarının ülkeye getirildiğini, aynı süreçte 165 ülkeye de yardım ulaştırıldığını ifade etti.

Türkiye'nin, geçmişinden bugüne kadar geride bıraktığı topraklardaki kardeşlerine el uzatmak zorunda olduğunu dile getiren Demiröz, şunları kaydetti:

"Onlara abilik yapmak zorunda. Yoksa bir güneyinde İsrail, adamın hayalleri var. Kim durduracak İsrail'i? Lübnan mı, Ürdün mü, Irak mı, Filistin mi? Hepsi perişan. Onun için bizim görevimiz çok kutsal. Birleşmiş Milletler'de Kudüs'ün başkentliğine engel olmak için toplantı yaptık. Ve orada hepinizin bildiği gibi 135'e yakın ülke bu kararı kabul etmedi. Ama gelin görün ki BM'nin 5 üyesi var. Çin, Rusya, Amerika, İngiltere ve Fransa. Bunların birisi kararı beğenmedi mi veto ediyor. Yok böyle bir adalet. Böyle bir adaletsizlik dünyada mümkün değil. Niye Genel Başkanımız 'dünya 5'ten büyüktür' diyor? İşte bunun için diyor. Bütün dünyadaki kurumlara bakın, hep başkanlıklar dönüşümlü olur. Ama gel gör ki öyle bir sistem kurmuşlar, 5 tane kafadar gelmişler yan yana, birisi 'ret' verdi mi karar iptal ediliyor. İnşallah pandemi sonrası dünyadaki yeni düzende bunun da değişmesini en kısa zamanda göreceksiniz ve değişecek. İnşallah dönüşümlü olacak ve Türkiye de yerini burada alacak. Avrupa Birliği, Türkiye'ye muhtaç olacak. AB'nin, şu anda Türkiye'den nüfusu daha büyük bir üye ülkesi yok."