AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
25-10-2020 19:42:08

"İnşallah bu doğal gaz rezervimiz hem bizi masada daha güçlü kılacak hem de cari açıkla mücadelemizde bize çok büyük bir avantaj sağlayacak"

Genel Sekreter Fatih Şahin, Anıtpark'ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri dikkate alınarak yapılan AK Parti Çankaya İlçe Başkanlığının 7. Olağan Kongresi'nde konuşma yaptı.

Genel Sekreter Fatih Şahin, "İnşallah bu doğal gaz rezervimiz hem bizi masada daha güçlü kılacak hem de cari açıkla mücadelemizde bize çok büyük bir avantaj sağlayacak." dedi.

Şahin, Türkiye'yi her türlü inanç, görüş, düşünce ve yaşam tarzındaki insanlarla daha da geliştirerek büyüteceklerini, ortak aklı ve yönetişim kavramını daha fazla öne çıkaracaklarını belirtti.

Şahin, AK Parti ile birlikte kadınların sosyal hayatta çok daha güçlü bir özne olarak potansiyellerini topluma ve ülkeye sunabildiklerini ifade etti.

AK Parti iktidarında, savunma sanayisinde yerlilik oranının 70'lere ulaştığına işaret eden Şahin, şöyle konuştu:

"Artık kendi tankını, kendi piyade tüfeğini, kendi helikopterini, İHA'sını ve SİHA'sını üreten bir ülke konumundayız. İnşallah kısa bir zaman içerisinde kendi hava savunma sistemini oluşturan, kuran ve üreten bir ülke haline geleceğiz. İşte birilerinin rahatsızlığının nedeni bu. Türkiye büyüdükçe, güçlendikçe ve kendi ayakları üstünde daha güçlü bir şekilde durdukça ülkemize dönük oyunlar, provokasyonlar ve saldırlar da artıyor. Biz bir yandan bu hizmetlerimizi gerçekleştirmeye çalışırken bir yandan da bu saldırılarla mücadele etmek durumundayız."

"Cumhurbaşkanımız yeni müjdeleri bizlerle paylaşacak"

Şahin, Türkiye'nin Karadeniz'deki doğal gaz keşfine ilişkin, "Artık enerji alanında da daha rekabetçi, dışa bağımlılığı daha düşük bir ülke konumundayız. Bu manada artık elimiz daha da güçlü, inşallah bu doğalgaz rezervimiz hem bizi masada daha güçlü kılacak hem de cari açıkla mücadelemizde bize çok büyük bir avantaj sağlayacak. Sondaj gemilerimiz Karadeniz'de ve Akdeniz'de arama faaliyetlerini sürdürüyorlar. İnanıyoruz ki çok kısa zamanda Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan yeni müjdeleri bizlerle paylaşacak." dedi.

Bilkent Şehir Hastanesi'ne ilişkin eleştirilere değinen Şahin, salgın döneminde bu yatırımın doğruluğunun daha iyi anlaşıldığını, mücadelede büyük avantajlar sağladığını söyledi.

"Cumhuriyetin 100. yılında bu hizmeti kazandırmış olacağız"

Şahin, "Saraçoğlu Mahallesi Koruma Yenileme ve Yaşatma Projesi"ne ilişkin de "İnşallah Cumhuriyetimizin 100. yılında Ankara'nın tarihi kimliğine uygun olarak, yeşili, doğayı, tarihi muhafaza ederek, tescilli binaları ve tarihi ağaçları muhafaza ederek Ankara'nın ve Çankaya'nın turizmine bu hizmeti kazandırmış olacağız." diye konuştu.

Şahin, Alman polisinin Berlin'de Mevlana Camisi'ne yönelik baskınına dair, "Aslında çiğnedikleri yalnızca o aziz mabedin halıları değildi, bütün insanlık değerlerini çiğnediler, bütün medeniyet değerlerini çiğnediler. Ben buradan bir kez daha bu alçakça saldırıyı şiddetle kınıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam'a yönelik sözleri ile Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlük Partisinin Başkanı Geert Wilders'ın paylaşımına ilişkin Şahin, "Bugün Batı dünyası ve Avrupa büyük buhranın içerisinde. Bu gidiş iyi gidiş değil. Yabancılara saldırarak, İslam'a saldırarak ve Türkler'e saldırarak büyük bir düşmanlık sergiliyorlar. Ancak bunun bedelini ağır şekilde ödeyeceklerini hiç düşünmüyorlar." ifadelerini kullandı.