AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
12-02-2021 19:46:02

" 'Türkiye mucizesi' diye örnek gösterilen bir ülkeyiz"

Genel Başkan Yardımcımız Jülide Sarıeroğlu, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı bağlantıyla katıldığı, Serinevler Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Adana Gençlik Kolları 6. Olağan İl Kongresi'nde konuşma yaptı.

Yeni anayasa çalışmasıyla ilgili süreci başlatmak istediklerini ifade eden Sarıeroğlu, şöyle konuştu:

"Çünkü eğitimin, sağlığın, çalışma hayatı dahil her alanda yeni bir dünya düzeni içerisindeyiz. Kurallar baştan yazılıyor, uygulamalar en baştan revize ediliyor. Her şey yeniden formatlanıyor. Yamalı bohça haline gelmiş, darbeci zihniyetin eliyle yazılmış, artık değişiklileri yama tutmaz hale gelmiş bir anayasayla, böyle bir dünya düzeni içinde yol yürümemiz zor oluyor. Bu anayasa bize dar geliyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçişle yaptığımız değişiklikler, Türkiye'nin şu anda hızlı bir şekilde ilerlemesine katkı sağlıyor ama biz iddiaları ve idealleri büyük, 82 milyon vatandaşımızla ilgili hedefleri büyük bir ülkeyiz."

Sarıeroğlu, Türkiye'nin örnek gösterilen bir ülke haline geldiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Geçmişte İrlanda, Kore mucizesi derlerdi, Batı'yı örnek gösterirlerdi. Son 18 yıldır doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine, kadın, erkek, genç, yaşlı, engelli, öğrencisinden esnafına, çiftçisinden emeklisine ve emekçisine her kesimi ilgilendiren devrim niteliğinde yaptığımız düzenlemelerle şu anda 'Türkiye mucizesi' diye örnek gösterilen bir ülkeyiz. Bunu daha ileri götürmek istiyoruz. Bunu yaparken de sivil, bütüncül bir bakış açısıyla, tüm toplum kesimlerini kapsayan, herkesin katkısıyla, emeğiyle hazırlanmış bir anayasayla Türkiye'yi taçlandırmak istiyoruz. Bu süreçte bizler de sivil toplum örgütlerimizin, kadın, genç ve her alanda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarımızın Sayın Cumhurbaşkanı'mızın katkısını almak istiyoruz. Türkiye'nin bunu hak ettiğine inanıyoruz. Türkiye'nin artık sivil bir anayasa yapması gerektiğine inanıyoruz. İnşallah Cumhur İttifakı olarak, Türkiye'nin bu hedefini de toplum kesimlerimizin desteğiyle hayata geçireceğimize yürekten inanıyorum."

Yeni anayasaya sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların da katkısını beklediklerini belirten Sarıeroğlu, şunları kaydetti:

"Uzayla ilgili hedefleri ortaya koyduğumuz, yerli ve milli savunma sanayi konusunda yüzde 70'lere ulaşmış bir seviyeye geldiğimiz, yerli otomobilimizi gerçekleştirdiğimiz, uluslararası arenada hem sahada hem masada iddialarımızla aksiyonel bir konumda olduğumuz bir dönemde, inşallah hayata geçireceğimiz sivil anayasamızla Türkiye'nin hızına hız katacağımıza yürekten ve gönülden inanıyorum. Daha çok toplumumuzun, sivil toplum kuruluşlarımızın ve milletimizin vereceği katkıyla şahsen çok daha ilgiliyiz. İnşallah bu katkıları alacağımız platformları, ortamları da gerçekleştireceğiz. Geçmişte çok defa bu konuyla ilgili hedefler ortaya koymuştuk ama inşallah şu anda bu hedefe ulaşmak için en uygun ortam ve imkanda olduğumuzu ifade etmek istiyorum. İnşallah gençlerimizin desteğiyle de bunu hayata geçireceğiz."