27. Dönem Milletvekili Listesi

 • ×

  Abdullah Doğru

  1965 yılında doğdu. İlk öğrenimini Yağmurlu Köyü İlkokulu’nda, lise öğrenimini Malatya İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunudur.

  Refah Partisi Adana İl Başkan Yardımcısı, Fazilet Partisi Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi, Fazilet Partisi Adana Seçim İşleri Başkanlığı, AK Parti Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi, AK Parti Adana İl Başkanlığı, AK Parti Adana SKM Başkanı, AK Parti Seyhan Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi, Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı görevlerinde bulunmuştur.

  Arapça ve ingilizce bilmektedir.

 • ×

  Ahmet Zenbilci

  Adana / Kozan - 1966, Ömer, Emine.

  Kamu Yöneticisi; AÜ İşletme Fakültesini bitirdi. Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yönetim ve Organizasyon alanında yüksek lisansını tamamladı.

  Adana İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcılığı,Sofulu Belde Belediye Başkanlığı,

  Sarıçam Belediye Başkanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Başdanışmanlığı,İLBANK Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeliği, AK PARTİ Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulundu.

  İyi düzeyde Arapça, orta düzeyde İngilizce bilen Zenbilci, evli ve 5 çocuk babasıdır.

 • ×

  Jülide Sarıeroğlu

  7 Haziran 1979 tarihinde Adana’da doğdu. Baba adı Şadi, anne adı Kadriye’dir.

  Gazi Üniversitesi, İİBF, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünde lisans eğitimini tamamladı.

  Kadın Çalışmaları El Kitabı-Çalışan Kadınlar: Hakları ve Yeni Yasal Düzenlemeler Başlıklı kitabı bulunmaktadır. Ayrıca Kayıtlı Çalışmanın Avantajları, İş Arama Teknikleri, Çocuk Hakları, AB Ülkelerinde En İyi İkili Sosyal Diyalog Örnekleri isimlerinde ortak kitapları bulunmaktadır.

  2008-2015 yılları arasında AK Parti Genel Merkez Kadın Kollarında MKYK üyesi olarak görev yaptı. Genel Merkez Kadın Kollarında; İstihdam Komisyonu Başkanlığı, Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı, Teşkilat İşleri Başkan Yardımcılığı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu İllerini Kapsayan 6.Bölge Koordinatörlüğü ve Halkla İlişkiler Başkanlığı görevlerinde bulundu.

  2009-2014 yılları arasında Çankaya Belediyesi AK Parti Belediye Meclis üyeliği yaptı.

  25. ve 26. Dönem AK Parti Ankara (1. Bölge) Milletvekili olarak seçildi.

  TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesidir. TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan 12 Eylül Askeri Darbesinden Sonra Oluşturulan Diyarbakır 5 No’lu Cezaevi İnceleme Alt Komisyonu üyeliği ile İşçi Sağlığı ve İş Güvenliğini İnceleme Alt Komisyonu Başkanlığı görevini yaptı. 21 Nisan - 3 Kasım 2016 tarihleri arasında Başta Cinsel İstismar Olmak Üzere Çocuklara Yönelik Her Türlü İstismar Olaylarının Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonunda Kâtip Üye olarak görev yaptı.

  17 Haziran 2016 - 20 Temmuz 2017 tarihleri arasında AK Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 22 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirilen AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresinde ve 21 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilen AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresinde yeniden MKYK üyesi olarak seçildi.

  66. Hükümet’te Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görev yaptı.

  24 Haziran 2018’de yapılan seçimlerde AK Parti Adana Milletvekili olarak seçildi.

  TBMM 27. Yasama Döneminde Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı olarak seçildi.

  18 Ağustos 2018’de yapılan AK Parti’nin 6. Olağan Büyük Kongresinde yeniden MKYK üyesi olarak seçildi.

  Halen Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevini yürütmektedir.

 • ×

  Mehmet Şükrü Erdinç

  27. Dönem Adana Milletvekili.

  4 Ocak 1976'da Kâhta'da doğdu. Baba adı Mustafa, anne adı Makbüle'dir.

  Avukat; İlk, orta ve lise tahsilini Adana'da tamamladı. Atatürk Üniversitesi Erzincan Hukuk Fakültesini bitirdi. Çukurova Üniversitesinde Özel Hukuk alanında yüksek lisansını yaptı.

  2002 -2004 arası Yüreğir ilçe Gençlik Kolları kurucu başkanlığı,

  2006-2008 Adana İl Gençlik Kolları Başkanlığı

  2009-2011 Adana il yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

  24 - 25 ve 26. Dönemde Adana Milletvekili seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanvekili oldu.

  Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Erdinç, evli ve 4 çocuk babasıdır.

 • ×

  Tamer Dağlı

  Adana / Kozan - 1970, Hasan, Gülcan.

  Ekonomist; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdi. Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesinde formasyon eğitimi aldı. Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yerel Yönetimler ve Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans yaptı.

  Birçok bankada yönetici olarak görev aldı. Mülkiyeliler Birliği Adana Şube Yöneticiliği ve ATO Meslek Komitesi Üyeliği görevlerinde bulundu.

  26. ve 27. Dönemde Adana Milletvekili seçildi. 21 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilen AK Parti 3. Olağanüstü Kongresinde Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi seçildi.  Çeşitli Meclis Araştırma komisyonlarında üye olarak görev aldı.

  Dağlı, evli ve 3 çocuk babasıdır.