Yükleniyor...

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, depremde vefat eden Adıyaman Milletvekilimiz Taş’ın ailesine başsağlığı diledi

 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman'da deprem enkazında kalarak hayatını kaybeden AK Parti Adıyaman Milletvekili Yakup Taş'ın ailesini arayarak taziye dileklerini iletti

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Adıyaman Afet Koordinasyon Merkezi'nde (Adıyaman Valiliği), ilde yaşanan deprem sonrası gerçekleştirilen arama kurtarma çalışmalarına destek için bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu'nu telefonla aradı. Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Karaismailoğlu vasıtasıyla depremde hayatını kaybeden Adıyaman Milletvekilimiz Taş'ın ağabeyi Ahmet Taş ile konuştu.

Taş ailesine başsağlığı dileyen Cumhurbaşkanımız Erdoğan, "Allah sabırlar versin. Rabb'im inşallah Yakup kardeşimizi, şehitler sınıfına dâhil eder. Tabii Hanımefendi de aynı şekilde bu şehadet şerbetini içti. Bütün Taş ailesine en kalbî duygularla selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Ben de bölgeyi dolaşacağım, Adıyaman'a da uğrayacağım inşallah. Rabb'im yâr ve yardımcımız olsun." diye konuştu.

Bölgeyi ziyaret edeceğini belirten Cumhurbaşkanımız Erdoğan, "Bütün aileye, cenaze namazına katılacak tüm kardeşlerime selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Ruhu şâd olsun. Biz de Ankara'dan 'Fatihalarımızı gönderelim inşallah." dedi.

Bu arada merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depreme Adıyaman'daki 9 katlı apartmanda yakalanan ve binanın tamamen yıkılması sonucu ailesiyle birlikte enkaz altında kalarak hayatını kaybeden Adıyaman Milletvekilimiz Yakup Taş, son yolculuğuna uğurlandı.

Taş için kılınan cenaze namazında yakınları ve çok sayıda vatandaş ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Karaismailoğlu da saf tuttu.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.