Yükleniyor...

Faruk KILIÇ

İl Başkanı

2 Mayıs 1974’te Mardin’nin Kızıltepe İlçesinde doğdu. Baba adı Mehmet Ali, anne adı Rehime’dir.

1994 yılında İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bölümler Bölümü’nde lisans eğitimine başladı ve buradan 1999 yılında mezun oldu. Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde yerel yönetimler alanında yüksek lisans yaptı.

Üniversite yıllarında Refah Partisi İl Gençlik  Kolları Eğitim Başkanlığı ve Milli Gençlik Vakfı’nda çeşitli kademelerde görev üstlendi.

 Traktör ve ekipmanları bölge bayiliği, gübre ve tohum bayilikleri, akaryakıt ve tarım alanında faaliyet gösteren ticaret şirketinin kurucu ortaklarındandır.

 2006-2010 yılları arasında Kızıltepe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfında Halkın Seçtiği Mütevelli Heyet Üyesi, Müsiad Mardin Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi, Birlik Vakfı Mardin Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi, İmam Hatip Platformu Kızıltepe Temsilcisi, Cihannüma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kızıltepe Temsilcisi, Artuklu Üniversitesi İlahiyat Bilimleri Fakültesi Öğrencilerine Yardım Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve Adım Grubu Üyesidir.

26 Temmuz 2016 tarihinde AK Parti Genel Merkezi tarafından Kızıltepe İlçe Başkanlığı görevine getirilen Kılıç, 26 Nisan 2018 tarihine kadar Kızıltepe İlçe Başkanlığı görevinde bulundu.

 22 Kasım 2018 tarihinde AK Parti Genel  Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle AK Parti Mardin İl Başkanlığı görevi tebliğ edildi.

18 Ocak 2021 tarihinde gerçekleşen AK Parti Mardin 7. Olağan İl Kongresi’nde yeniden İl Başkanı seçilen Kılıç, evli ve 1 çocuk babasıdır.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.