Yükleniyor...

Mehmet AY

İl Başkanı

1982 Adana doğumlu olan Mehmet Ay ilk, orta ve lise eğitimini Adana’da tamamladı.

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni başarıyla bitirdi.

2006 yılında avukatlık stajını tamamlayarak 2007 yılınında Mehmet Ay Hukuk Bürosu’nu kurdu. Daha sonra Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı.

Siyasete 2001 yılında AK Parti’de başlayan Mehmet Ay, sırasıyla Yüreğir Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği, Üsküdar Gençlik Kolları Teşkilatı Üniversite Birimi ve Marmara Üniversitesi Öğrenci Çalışma Birimlerinde görev aldı.

2006 yılında yapılan AK Parti Adana İl Kongresi’nde İl Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Aynı yönetimde sırasıyla, İl Başkan Yardımcılığı, Sosyal İşler Başkanlığı ve 2009 yılında yapılan yerel seçimde parti avukatlığı görevlerini yerine getirdi.

2009 Haziranda yapılan Ana Kademe Adana İl Kongresi’nde yeniden İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Bu görevine 2012 yılına kadar devam etti. 6 yıl kesintisiz Ana Kademe İl Yönetimi’nde bulunan Mehmet Ay, 12 Mart 2012 yılında Genel Merkez Gençlik Kolları tarafından Adana Gençlik Kolları İl Başkanlığına atandı. Bu görevi de başarıyla yerine getiren Mehmet Ay, 22 Şubat 2015 tarihinde yapılan Adana 4. Olağan İl Gençlik Kolları Kongresi’nde 25. Dönem Milletvekilliği adaylığı sebebiyle görevini devretti.

Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle 20 Kasım 2019’da AK Parti Adana İl Başkanı olarak atanan Mehmet Ay, 1 Şubat 2021 tarihinde yapılan kongrede AK Parti Adana İl Başkanlığı’na seçildi.

Başkan Mehmet Ay, evli ve 3 çocuk babasıdır.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.