Yükleniyor...

Muhammet Şerif AYDIN

İl Başkanı

2001 Yılında Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldum. 2012 yılından beri Diyarbakır Barosuna kayıtlı olarak Serbest avukatlık yapmaktayım.

2014 yılında ayılım Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslar Arası İlişkiler bölümünden mezun olarak Yüksek lisansımı tamamladım. “Arap Baharı ve Mısırda Yansımaları “ isimli yayımlanmış Yüksek Lisans tezim vardır.

Bu Eğitim boyunca “ABD hegemonyası, Soğuk Savaş ve Türkiye, Orta Doğu Güç Dengeleri, 1979 ADANA doğumlu olan Aydın, İlk-Orta ve Lise eğitimini Adana’da bitirdikten sonra Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Üniversite hayatına başlayıp 2001 yılında mezun olmuştur. 12 yıldan beri Diyarbakır Barosu’na kayıtlı olarak Avukatlık yapmakta olup 2014 yılında Ankara Atılım Üniversitesi Uluslararası İlişkiler yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Şangay işbirliği örgütü” isimli makale çalışmalarım olmuştur.

2002 Yılında Bismil Kurucu Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi olarak AK Parti çatısı altında görev almaya başladım. 2011-2012 yılları arasında Bismil Anakademe Yönetim Kurulu Üyeliği ve Seçim İşleri Başkanlığı görevinde bulundum.

2014-2015 Yılları arasında AK Parti Diyarbakır Siyasi ve Hukuki işler Başkanlığı görevinde bulundum.

10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sayın Cumhurbaşkanımızın Diyarbakır İl Temsilciliği görevini ifa ettim.

7 Haziran ve 1 Kasım Seçimlerinde AK Parti Diyarbakır milletvekili için Aday Adayı Müracaatında bulundum.

2015 ile 2018 yılları arasında AK Parti Diyarbakır il Disiplin Kurulu üyeliği görevinde yer aldım. Başlangıç düzeyinde Arapça ve Orta düzeyde İngilizce bilmekteyim. Ayrıca Kürtçe de iyi derece konuşabilmekteyim.

Yeşilay Diyarbakır yönetim kurulu üyeliklerinin ardından 16 Nisan Referandumunda Anadolu EVET Platformunun korucuları arasında yer aldım. TUGVA Diyarbakır İl İstişare Kurulu Üyesi olarak ve HUDER Genel Merkez İstişare Kurulu Üyesi olarak Sivil Toplum Kuruşu çalışmalarına katılım gayretinde bulundum. Ayrıca Diyarbakır’ın tanınmış Hukuk firmalarında DİCLE-HUKUK Bürosunun başında Mesleği icra etmeye devam etmekteyim.

Evli ve 5 Çocuk babasıyım.

join us icon
SEN DE ARAMIZA KATIL Gücümüze Güç Katalım.